fbpx
Jak Vyuzit Podkrovi Uvodni Obrazek 1
Jak využít každý centimetr podkroví a bydlet pohodlně

Útulné podkroví je sen mnoha z nás. Koho by nelákala noční obloha nebo první ranní paprsky slunečného dne ozařující ložnici skrze střešní okna. Často se našeho snu vzdáváme kvůli šikmému stropu, viditelným trámům a nižší užitné ploše. Přesně kvůli tomu, co dělá podkroví unikátní a tak útulné.

Vašeho snu se vzdávat nemusíte. Prostory pod šikmými stropy a netradičně řešené prostory si jen žádají jiný přístup a nábytek na míru. Ve Woodface se rádi pouštíme do zajímavých projektů a naše technologie zvládne lecjaký oříšek. Dáme vám pár tipů z praxe, jak využít každý centimetr netradičního prostoru ve svůj prospěch.

3 překážky, které snadno pokoříte

Nejčastější argumenty, které odrazují od obytného podkroví se šikmým stropem, jsou:

1)Málo prostoru

Ve skutečnosti je prostoru dostatek. Je potřeba o něm přemýšlet trochu jinak a vidět příležitost i tam, kde není dostatek centimetrů. Zvolte například jiný typ úložného prostoru, než jsou skříně s klasickými rozměry. Kde se nepostaví dospělý člověk, může být sedačka či sklopná postel, hrací koutek pro děti nebo relaxační zóna.

2)Komplikovaný prostor

My naopak vidíme netradiční prostor, kde můžeme využít přesnou zaměřovací techniku a vyrobit unikátní nábytek na míru. Kout, který doposud vypadal zbytečně, vyplníme úložným prostorem, designovými policemi nebo neobvyklou knihovnou. Úložné prostory se dají udělat téměř kdekoliv.

Jak Vyuzit Podkrovi Do Textu K Odstavci O Prostorach Pod Schody 1
Prostor pod schody

3)Prostor pod schody

Zejména v rodinných domech je i několik schodišť, která zabírají hodně místa. Téměř každý prostor pod nimi můžete využít jako komoru například k uložení věcí na úklid, krabic s náčiním na cvičení, technický sklad nebo zde vytvořit malou šatnu.

Kde jsou centimetry, tam je příležitost pro Woodface a řešení na míru.“

Váš byt či dům bude netradiční, ale zato velmi útulný a jedinečný. Svůj sen o podkrovním bytě nebo obytném podkroví vám rádi pomůžeme realizovat a ušetříme vám hodiny hledání ideálního řešení.

Jaké příležitosti skrývají nedostupné prostory

Následující tipy využijí zejména ti, kteří mají málo užitné plochy nebo naopak chtějí maximálně využít nekonvenční prostory. Neuberete si cenné centimetry a zároveň zmizí překážky v podobě nepraktických skříní i neorganizovaně rozložených věcí všude kolem.

1)Knihovny

Není knihovna jako knihovna. Vestavěná knihovna může být téměř kdekoliv, kam se vejdou vaše knihy. Co je potřeba domyslet, je šikovné umístění a pohodlná dostupnost. Návrh řešení a realizaci dodáme my. Samozřejmě vybereme i vhodný materiál, aby vám knihovna dělala radost co nejdéle.

Klasické posuvné dveře můžete proměnit v posuvné knihovny a máte knihovnu i tam, kde není jediná volná zeď. Místo dveří hladce šoupete svými oblíbenými tituly.

Knihy můžete uložit i do netradičních polic, které vkusně rozmístíte v prostoru. Jsme připraveni vyslechnout vaše přání a proměnit je v pohodlné bydlení.

2)Vestavěné skříně

Praktické a funkční skříně doslova na každém rohu. Přesně tak můžete využít netradiční prostor vašeho bytu nebo domu. Skříně do rohu, to je náš majstrštyk, který navíc perfektně vypadá a ušetří místo.

3)Vestavěné šatny

Jak využít každý centimetr podkroví
Skrytá pracovna

Šatny se nemusíte vzdávat jen proto, že máte málo místa. Poradíme vám, jak z malého prostoru vytvořit luxusní a praktickou šatnu nebo ji vykouzlit tam, kde byste ji nečekali.

4)Skrytá pracovna

I přes veškeré úsilí nemáte kam umístit pracovní kout? Schovejte ho do skříně. Tak by se dal popsat skrytý pracovní kout, který nepřekáží. Pracovní plochu i s právě rozdělanou prací kdykoliv zavřete a máte uklizeno. Navíc vás notebook nebo police s šanony nelákají k přemýšlení o práci. Jsou totiž pěkně zavřené třeba za designovou posuvnou stěnou.

Jak ve Woodface využijeme každý centimetr

Šikmé stropy, prostor pod schody nebo jakýkoliv atypický prostor ne každý dokáže vyměřit bez chybičky. Navrhnout optimální využití nebo design, to už chce zkušenost, praxi, a hlavně precizní technologii.

Dobrá technologie je základ

Oproti malým truhlářům tým Woodface pomocí laserové vyměřovací technologie zaměří prostor přesně a bez nutnosti „dopasovávání“ na místě. Ti až na místě vše hoblují a dořezávají přesně na míru. Vznikají dodateční náklady a spousta nečistot.

Díky precizní technologii naši pracovníci prostor vyměří do posledního detailu předem. V dílně výroba probíhá na základě projektové dokumentace čistě a na počítačem řízených strojích. Montážní práce bez zbytečného nepořádku jsou pomyslnou třešničkou na dortu zákazníka.

Náš zákazník, náš partner

Vy máte atypický prostor a my odbornost i zkušenosti. Zákazníci nejsou pouzí zadavatelé, ale partneři. Proto s vámi někdy i intenzivně komunikujeme, než dojde na schvalování samotné dokumentace.

Tvoříme domov, ne pouze technické řešení.“

Jako náš zákazník dostanete po zaměření veškerou projektovou dokumentaci k odsouhlasení. Přesně víte, s čím můžete počítat. Vše se vám vejde do atypického prostoru tak, jak jsme se dohodli. Jestli vás čekají nějaká překvapení, tak jen příjemná.

Ani jediná tříska se neobejde bez vašeho souhlasu.“

Pokud se v klasických technických výkresech ztrácíte, oceníte barevnou 3D vizualizaci, která co nejvěrněji zobrazuje budoucí realitu. Vizualizace je vždy součástí nabídky.

Prostor pod schody – perlička na konec

Jak Vyuzit Podkrovi Kamkoliv Do Textu 1

Využití prostoru pod schody jsme si nechali nakonec. Tvoří totiž samostatnou kapitolu, byť jsme něco nastínili již v předchozích řádcích. Rádi bychom upozornili na to, abyste maximálně využili každý centimetr v patrových domech. Náklady totiž často stoupají do mnohem vyšších pater, než jich má váš domov.

Navržení a optimální využití prostoru pod schody není jednoduché ze dvou důvodů. Prvním je design, který musí ladit s okolním prostorem. Druhým je poměrně strmé klesání stropu. Šířka schodiště většinou bývá kolem 100 cm. Je tedy potřeba řešení vymyslet tak, aby prostor byl pohodlně dostupný.

Dost bylo slov, pojďme se potkat a poradit, jak můžeme ve Woodface pomoci právě s vaším prostorem. Snad jen ještě dodáme, že máme dlouholeté zkušenosti s řešením atypických prostor. Čím zajímavější projekt, tím víc nás láká. Za ta léta jsme zažili ledacos. O nabyté zkušenosti se rádi podělíme i s vámi.

Konzultace ZDARMA přímo u vás doma.
Objednejte si termín telefonicky nebo nám zanechte svůj email a my se vám ozveme.

    Volejte +420 602 408 636