fbpx

Chcete v noci dobře spát, ale nemáte dostatek místa? Máme pro vás řešení. Sklopná postel je nejen elegantní řešení nedostatku místa, ale i designová součást celého prostoru. Tomu odpovídají důmyslné varianty vzhledu i funkce. Woodface sklopná postel vám v noci poskytne vydatný spánek a přes den praktické využití jako třeba pracovní stůl nebo pohodlná sedací souprava. Jak si ale vybrat tu ideální právě pro vás?

6 tipů, jak si vyberu vhodnou sklopnou postel

Ve Woodface se řídíme jednoduchým heslem: „Prostor se přizpůsobí vám, ne vy jemu.“ Použijte ho při výběru postele a z neutěšeného koutu vykouzlíte útulný prostor s flexibilním interiérem podle vašich představ.

1.Je sklopná postel pro mě?

První, co si potřebujete ujasnit, je účel prostoru. Zda má být přes den moderní knihovnou, pracovnou plnou inspirace, veselým dětským pokojem nebo stylovou kuchyní, zatímco v noci se mění na pohodlnou ložnici. Zkuste si odpovědět na otázku: „Co mi úspora místa má přinést?“

Woodface sklopná postel vždy plní více funkcí. Spojuje chytrou technologii a důmyslný design tak, že vznikne kromě ložnice celý pokoj navíc. Nemá smysl pořizovat si sklopnou postel, pokud byte ji většinu dne nechávali rozloženou.

Při rozhodování můžete využít konzultaci s odborníky od Woodface. Poradíme vám, jaký typ sklopné postele bude ideální přímo u vás doma i jak využít a kombinovat okolní nábytek. Následně celý prostor zaměříme a podle dohody namontujeme do poslední součástky.

Nejde jen o sklopnou postel, ale o celý koncept vašeho bydlení. Sladit funkci i design bydlení podle vašich představ zvládnete v každém prostoru.

2.4 věci, které potřebuji vědět o sklopné posteli

Jakmile si vyjasníte účel prostoru, potřebujete se zorientovat v nabídce sklopných postelí. Ukažme si postup na konkrétním příkladu. Rozhodli jste se, že ložnici přes den využijete jako stylový obývací pokoj. Potřebujete vědět:

Standardní hloubka sestavy je 40 cm a postel zabere 4 metry. Při zaměřování se ve Woodface přizpůsobíme jakémukoliv prostředí a postel navrhneme včetně okolního nábytku. Vznikne dokonale sladěný a funkčně vypilovaný prostor 2v1. Dva pokoje v jednom prostředí.

Vy potřebujete jen vybrat materiál a dekor pohovky. Vybírat můžete z řady zátěžových látek i látek se speciálním povrchem. Speciální jsou proto, že z nich snadno odstraníte nevítané čmáranice dokonce i od fixy nebo propisky. Pokud máte malé děti, tento materiál obzvlášť oceníte.

3. Jak vyberu vhodnou matraci?

Kromě funkce a designu určitě nezapomeňte na výběr kvalitní matrace. Orientujte se podle toho, která matrace vám poskytne dokonalý komfort pro vydatný spánek. U Woodface máme předvybrané nejvhodnější typy matrací a pomůžeme vám s výběrem.

Vy ale máte svou oblíbenou nebo potřebujete speciální zdravotní matraci? Žádný problém. Můžete použít i vlastní matraci. Pohodlný spánek je pro nás priorita, takže hloubka postele je dostatečná pro jakoukoliv matraci.

Pohodlná matrace je ideálním parťákem k lamelovému roštu, který je pevně spojený s  ocelovou konstrukcí.

Sklopná postel woodface

4.Kam uklidím ložní prádlo?

Sklopná postel je nenáročná na údržbu. Na otravné každodenní stlaní a speciální kus nábytku na lůžkoviny klidně zapomeňte. Lůžkoviny jednoduše přichytíte popruhy a sklopný mechanismus vám je pomůže pouhým stisknutím tlačítka ustlat nebo rozestlat.

U klasické postele nikdy nedocílíte takové flexibility jako u té sklopné. Ustlané ložní prádlo stejně musíte něčím zakrýt, nebo si pořídíte další kus nábytku, kam prádlo uložíte. Večer ho zase musíte vyndat a rozestlat.

Podobně to funguje například i v pracovně, kdy nemusíte uklízet rozdělanou práci nebo dekorace. Stůl si udržuje horizontální polohu i při vyklopení postele.

5.Jak funguje sklopný mechanismus?

Sklopný mechanismus je jedna z nejnamáhanějších částí postele, proto mu věnujte dostatek pozornosti již při výběru. Měl by být umístěn bezpečně tak, aby se nemohl jakkoliv náhodně poškodit nebo vás zranit.

Řešení od Woodface je bezpečné, snadné, moderní a rychlé. Zmáčknutím jednoho tlačítka na ovladači bez jakéhokoliv úsilí postel buď složíte, nebo rozložíte. Jednoduché řešení ocení například návštěvy v pokoji pro hosty a zejména vaše děti v dětském pokoji.

Mimochodem, pro děti jsou dostupná jak jednolůžka, tak i oblíbené sklopné palandy, které jsou praktické, pohodlné a vy můžete i v malém prostoru vytvořit dětský pokoj snů.

6.Je sklopná postel bezpečná?

Kromě dobře fungujícího sklopného mechanismu je pro vaši bezpečnost důležité i uchycení postele. Výrobci preferují uchycení samostatně do zdi. Proto musí být dostatečně pevná. Máte sádrokartonovou příčku? Nezoufejte. I zde můžete mít sklopnou postel. Je ale potřeba ji dostatečně připravit k uchycení postele, aby unesla váhu celé konstrukce.

Na co nezapomenout

Jednotlivá řešení a modely sklopných postelí se od sebe často i výrazně liší. To se odráží na jejich ceně. Obecně jsou sklopné postele cenově náročnější. Je to logický důsledek řešení 2v1. Tedy 2 plně funkční místnosti v jednom prostoru. Získáte celý jeden pokoj navíc, pokud si sklopnou postel vyberete pečlivě a u profesionálů. To už stojí za úvahu, co myslíte?

Inspiraci najdete v nabídce Woodface sklopných postelí nebo si domluvte konzultaci s naším odborníkem. Pevně doufáme, že vám naše tipy ušetří desítky minut a vy si už co nevidět budete lebedit v příjemné posteli přesně podle vašich představ.

Konzultace ZDARMA přímo u vás doma.
Objednejte si termín telefonicky nebo nám zanechte svůj email a my se vám ozveme.

    Volejte +420 602 408 636