fbpx

4.clanek Uvodni Obrazek 1
Posuvné dělící příčky

Milujete vzdušné prostory, ale občas by se vám hodilo některou část oddělit? Nebo naopak potřebujete z jedné místnosti udělat trvale dvě plnohodnotné? A slyšeli jste o dělících příčkách? Pojďte se spolu s námi ponořit do všech možností, které vám dělící příčky „otevřou“. Představte si jak by váš byt či dům vypadal s dělícími příčkami.

Proč zvolit dělící příčky

Rozdělit větší místnost je často oříšek i pro zkušeného architekta. Ještě větší oříšek je technická realizace. Každý z vás, kdo byť jednou zažil i malou přestavbu, nám nejspíš dá za pravdu, že prach a špína nebraly konce. Existuje jiný způsob?

Další výzvou je denní světlo. Často potřebujeme rozdělit právě tu místnost, kde je pouze jedno okno. Jak tedy v druhé části zajistit kvalitní světlo?

Woodface nabízí odpověď na obě otázky v podobě elegantních designových dělících příček. Na jejich instalaci budete vzpomínat s úsměvem. Je snadná a váš domov zůstane čistý i světlý.

Co jsou dělící příčky

Dělící příčky si představte jako posuvné dveře nebo panely funkční z obou stran. Tedy zatímco plní funkci oddělení jedné části prostoru od druhé, vypadají pěkně z obou stran. Jsou ideální kombinací funkce a estetiky.

Získáte možnost vkusně rozdělit prostor kdykoliv bude potřeba. Samozřejmě je důležité zvolit ideální řešení právě pro váš domov. Tedy rozhodnout se mezi zavěšenými dveřmi nebo posuvnými panely. To s vámi ve Woodface rádi prokonzultujeme a připravíme řešení na míru.

Posuvné panely navíc můžete zafixovat variabilně. Když se vaše požadavky změní a budete potřebovat zafixovat jiný panel a další uvolnit, je to snadné. Domov si lehce přizpůsobíte podle aktuální potřeby.

Pokud dělící příčku nechcete používat trvale, zasunete ji do šikovně vestavěné kapsy ve zdi a užíváte si volného prostoru. Takhle jednoduše můžete schovat celou stěnu, aniž by kdekoliv překážela. Bez hluku a těsně dolehne k jiné stěně. Jako ostatně všechny dělící příčky z naší dílny.

Jaké jsou základní funkce

Dělící příčky plní 2 základní funkcedělící a designovou. Oddělují jeden celistvý prostor na 2 samostatné části. Také mohou být čistě designový doplněk, který překrásně vypadá a zároveň odděluje například malou vestavěnou šatnu nebo pracovní kout.

My ve Woodface nejraději kombinujeme obě funkce. Chceme, abyste se doma cítili co nejlépe a zároveň komfortně. K tomu patří precizní provedení, které lahodí vašemu oku. Kvalitní materiál, který vám bude dlouho a dobře sloužit, je samozřejmost.

Co tvoří dělící příčky

Jak taková dělící příčka vypadá? Především se liší výplní. Ve Woodface nejčastěji používáme dvě varianty.

1)Matované kalené bezpečnostní sklo

Povrch kaleného bezpečnostního skla je matovaný (satinovaný) a neprůhledný. Denní světlo však propouští v dostatečné intenzitě. Sklo můžeme natónovat podle designu vašeho domova do odstínu šedé nebo bronzové barvy.

Kdy využijete tento typ dělící příčky?

4.clanek Panely Za Sebou
Panely Za Sebou

Například v dlouhých a úzkých prostorech. Představte si třeba dětský pokoj, který potřebujete rozdělit na 2 části pro 2 děti, aby každé mělo soukromí. Využití dělící příčky z matovaného kaleného skla je ideální řešení. Na jedné straně zůstane denní světlo a do druhé příčka propustí dostatek světla tak, aby obě děti měly pohodlí.

Podobně rozdělíte prostor v garsonce. Například část určenou na spaní jednoduše a elegantně oddělíte a stále v ní bude dostatek světla při probuzení.

Pokud pracujete z domova, dělící příčka vám pomůže oddělit pracovní část i tam, kam by se další pokoj nevešel. Neubíráte centimetry, pouze oddělíte jednu část od jiné.

2)Lakované neprůsvitné sklo

Pokud potřebujete oddělit prostory bez průniku světla, použijeme jako výplň lakované neprůsvitné sklo Lacobel, Matelac nebo jinou pevnou výplň (lamino, dýha atd.).

Vraťme se k příkladu s dětským pokojem. Děti s větším věkovým rozdílem, mají i jiný rytmus. První dítko může v klidu studovat, zatímco to mladší spokojeně spí. Vzájemně se neruší.

Stejnou výhodu oceníte i v případě odděleného pracovního koutu. Termíny jsou neúprosné a se správně zvolenou dělící příčkou nebudete nikoho rušit a nikdo nebude rušit vás.

S kolejnicí nebo bez

K estetickému dojmu a dokonalému designu patří ještě způsob, jak se příčky (a zda vůbec) budou pohybovat. Čili, technické provedení s kolejnicí nebo bez?

Bez kolejnice

Pokud je strop nosný, dveře se dají zavěsit (váha dveří je 50 kg) a na podlaze nemusí být žádná kolejnice. Jaké to má výhody?

4.clanek Kolejnice 1
Kolejnice

S kolejnicí

Pokud potřebujete udělat příčku tam, kde není možné dveře zavěsit (sádrokarton), je potřeba instalovat kolejnice. K předělení prostoru můžete využít buď široké panely, nebo větší množství užších dveří. Ty při otevírání naskládáte za sebe.

Ve Woodface nabízíme kolejnice pro posuvné dveře zapuštěné do podlahy. Mimochodem jsme v Česku jediní, kdo nabízí toto řešení. Jaká z toho plyne výhoda pro vás?

Kde využijete dělící příčky

To nejlepší na závěr, jak se říká. Kde všude můžete využít dělící příčky a zvýšit komfort vašeho domova?

Nápadů bychom měli v rukávu ještě další tucet, ne-li dva. Z naší dlouholeté praxe však víme, že nejlepší je osobní komunikace. Každý prostor má svá specifika a my chceme z prostoru vytvořit domov, který odpovídá vašim přáním. Inspirovat se můžete našimi realizacemi. Těšíme se, až společně zvelebíme váš domov.

Konzultace ZDARMA přímo u vás doma.
Objednejte si termín telefonicky nebo nám zanechte svůj email a my se vám ozveme.

    Volejte +420 602 408 636