fbpx

Posuvné dveře elegantně rozdělí prostor na více místností a vytvoří dětský pokoj, útulný obývák nebo vkusnou šatnu. Aby toto praktické řešení bylo precizní, vznikly zapuštěné kolejnice. V čem je jejich jedinečnost a kdy je oceníte?

Co jsou zapuštěné kolejnice

Zapuštěné kolejnice jsou jedinečný designový a zároveň praktický prvek. Využijete je především pro vstupy do šaten nebo k posuvným dělícím příčkám. Tedy tam, kde vytvoříte z jednoho prostoru dva samostatné pokoje. V případě potřeby příčku posunutím zase odstraníte a prostory spojíte.

Mimochodem, Woodface je jediná firma v České republice, která nabízí kolejnice pro posuvné dveře zapuštěné do podlahy. Je to naše srdcová záležitost a díky zapuštěným kolejnicím vznikají opravdu útulné domovy.

Jak zapuštěné kolejnice vznikají

Tým Woodface provádí všechny práce spojené s výrobou a umístěním zapuštěných kolejnic profesionální technikou s precizním vedením nástroje upevněného na vodící lištu. Možná vás napadá, zda při výrobě vzniká prach nebo piliny. Ano. Jsou však během frézování rovnou odsávány. Můžete být klidní, váš domov zůstane čistý a bezpečný.

Zapuštěná Kolejnice Zapuštěná Vodící Lišta Posuvné Dveře Pojezd Posuvné Kování Pojezd Posuvných Dveří Kování Pro Posuvné Dveře 2

Poradíme si s různými typy povrchů jako je dřevěná podlaha, dlažba, litý beton, vinyl nebo koberec. U materiálů s příliš tvrdým povrchem používáme diamantový řezný nástroj. Ručíme za přesné a precizní provedení.

U některých materiálů při frézování dochází k drobným otřepům hrany. Vznikají nerovnosti na hraně řezu. Ty zakryjeme kolejnicí s několika milimetrovým přesahem do stran. Na kolejnici to vůbec nepoznáte.

Kdy oceníte zapuštěné kolejnice

Pokud děláte stavební úpravy v již hotovém domě nebo bytu, jsou zapuštěné kolejnice ideální. Stejně tak, máte – li strop ze sádrokartonu a příprava pro zavěšené dveře bez spodní kolejnice už není možná.

Výhody

Na podlaze uvidíte jen úzkou linii, ve které se pohybuje spodní vedení dveří. Stane se přirozenou součástí interiéru.

Zapuštěná Kolejnice Zapuštěná Vodící Lišta Posuvné Dveře Pojezd Posuvné Kování Pojezd Posuvných Dveří Kování Pro Posuvné Dveře

Kam se zapuštěné kolejnice hodí

I když jsou zapuštěné kolejnice elegantním a naprosto ideálním řešením dělení místnosti, nejsou vhodné všude. Kam se hodí nejvíc?

Vstupy do šaten

Prostor šatny je často oddělený posuvnými dveřmi. Aby toto řešení bylo elegantní, vkusné a bez nepořádku, jsou zapuštěné kolejnice ideální realizací.

Posuvné dělící příčky

Zapuštěná kolejnice může být v rovině s podlahou. Při odstranění příčky tedy nezbyde žádný pruh, o který zakopáváte nebo by vypadal neesteticky. Jen tenká linka v rovině s podlahou.

Šatní skříně

Zapuštěné kolejnice dávají vyniknout samotným dveřím šatní skříně a jejich designu. Neruší vás široký pruh nalepený na podlaze.

Prostory s podlahovým topením

Frézovaná hloubka kolejnic je pouze 5 mm. Nehrozí tedy poškození uloženého vedení pro média a zapuštěné kolejnice jsou vhodné i do prostor s podlahovým topením.

Zapuštěné kolejnice jsou praktickým a designovým prvkem, který zvýší komfort vaší domácnosti. Hodí se všude, vzhledem k jejich nenáročnosti na údržbu a provedení. Oceníte je zejména v luxusních prostorech nebo designových domácnostech. Nebude po nich ani vidu ani slechu.

Konzultace ZDARMA přímo u vás doma.
Objednejte si termín telefonicky nebo nám zanechte svůj email a my se vám ozveme.

    Volejte +420 602 408 636