fbpx

Luxus nábytku na míru a prostorných šatních skříní si může dovolit opravdu každý. Stačí dobře promyslet a vybrat chytré řešení. Chcete vědět jak? Pojďte s námi pár minut brouzdat nábytkem a možná vám otevřeme obzory, o kterých jste dosud neměli tušení.

Výhody a nevýhody nábytku na míru

Na začátek si položte zásadní otázku. Jak by měl vypadat váš domov, abyste byli spokojení a žili v útulné domácnosti podle vašich představ? Podívejte se na prostor, ve kterém žijete nebo žít budete, a zamyslete se nad tím.

Při výběru nábytku do vašeho domova dělejte kompromisy tam, kde to dává smysl.“

Co je předností nábytku na míru?

1.Nábytek na míru se přizpůsobí vaší představě a prostoru

Vytvoří dokonalou harmonii a příjemný pocit. Vyberete si materiál, který splňuje vaše očekávání, je funkční a líbí se vám. Při výběru materiálu zohledněte, kde a jak často ho budete využívat.

Kvalitní řemeslná práce v kombinaci s přesnými stroji vdechne život každému prostoru.“

2.Každý kousek nábytku je tam, kde mu to sluší

Například vestavěná skříň se stane samozřejmou součástí prostoru a vytvoří dojem, jako by tam ani nebyla. Nábytek na míru zútulňuje prostor a pozvedá jeho úroveň. Se sériovým nábytkem je taková dokonalost dosažitelná jen těžce.

3.Design i funkce vyniknou kdekoliv

Nábytek na míru oceníte zejména v malém prostoru, kde je potřeba dobře využít každý „milimetr“. Vyplatí se ovšem všude tam, kde máte své vlastní představy a univerzální řešení vám nevyhovují nebo dokonce vůbec nesedí.

4.Dokonale skloubí kvalitu i funkci

Nábytek na mírů je vždy kvalitnější než sériová výroba. Není to univerzální řešení, ale řešení vhodné přímo do vašeho domova a navržené pro vaše pohodlí. Samozřejmě i zde najdeme různé stupně kvality.

Výběr kvalitního nábytku na míru vyžaduje energii a vzhledem k netradičním vlastnostem může nějaký čas trvat, než najdete ideální variantu. My si myslíme, že se vyplatí investovat čas a energii na začátku a ušetřit je v průběhu bydlení. Vyhnete se „mini opravám“ a úpravám, které plynou ze sériových kusů nábytku.

Jak ovlivňuje rozpočet nábytek na míru

Rozpočet je vedle prostoru, kam nábytek vybíráte, rozhodující prvek. Má přímý vliv na kvalitu nábytku a doplňků. Máte-li dostatek prostředků, můžete si dovolit to nejlepší od základního materiálu až po kování nebo drobné úchytky šuplíků.

Pokud ovšem nemáte peněz nazbyt, je potřeba najít optimální rovinu mezi kvalitou a vaším přáním. Rozhodně to neznamená, že nebudete mít kvalitní nábytek. Pouze je potřeba se nad vším dobře zamyslet a ideálně se poradit s odborníkem.

Uberte tam, kde to dává smysl, a naopak nešetřete tam, kde se budete pohybovat několikrát denně.

Na co se zaměřit při výběru nábytku na míru

Využití prostoru

Vyšetřete si čas na prohlídku a změření prostoru. Pečlivě ho vnímejte, věnujte pozornost netradičním výklenkům a tvarům, šikmým stropům nebo sníženým podhledům. To vše nezapomeňte konzultovat s prodejcem a upozornit ho, že chcete prostor využít efektivně.

Představte si, jak prostor chcete využívat a co by se vám líbilo. Klidně si sepište vše, co by měl prostor splňovat a co vám u běžného nábytku chybí nebo vadí. Urychlíte tím úvodní konzultaci a vyjasňování vašich přání.

Funkčnost – jak často budete nábytek využívat

Tady můžete v případě potřeby snížit náklady. Nábytek a zejména šatní skříně či vestavěné skříně, které využijete třeba jen dvakrát denně (ložnice, sezónní úložné prostory, …) mohou obsahovat levnější nábytkové komponenty. Nezatěžujete je častým používáním, takže vám spolehlivě poslouží i střední třída komponentů.

Oproti tomu na vestavěné skříni a nábytku v obývacím pokoji, pracovně nebo kuchyni si dejte záležet. Stejně tak v dětském pokoji. Zde budou skříně používány denně zejména, jedná-li se o vestavěnou šatní skříň. Nábytkové komponenty i materiál budete víc zatěžovat, a tak nešetřete na kvalitě.

Materiál

Nejčastěji používané deskové materiály jsou lamino nebo dýha. I v těchto dvou kategoriích se kvalita často liší a vy si potřebujete rozmyslet, zda má smysl usilovat o to nejlepší, nebo je moudřejší jít zlatou střední cestou.

Opět zohledněte, k čemu nábytek bude sloužit, jak často jej budete používat a kde bude umístěný. Jinou kvalitu potřebujete do kuchyňského koutu a jinou na vestavěnou skříň pro uložení věcí, které používáte jen zřídka.

Ve Woodface upřednostňujeme, a tudíž doporučujeme, u deskového materiálu německou značku Egger a italskou značku Cleaf.

Produkty značky Egger jsou často součástí dřevostaveb a ty kladou velký důraz na kvalitu a čistotu materiálu. Vysoké Standardy kvality a užívání materiálů splňuje jen málo výrobců a Egger je jeden z nich. Proto je součástí i nábytku vyrobeného ve Woodface.

Cleaf je stejně jako Egger rodinná firma s celosvětovým působením a dlouholetou tradicí. Kvalita je prověřena časem a nespočtem zákazníků. Estetika, moderní trendy a kvalitní materiály je drží na vrcholu nábytkářského žebříčku. Italové jsou milovníci designu a značka Cleaf spojuje nadčasový design s prvotřídní kvalitou.

Nábytkové kování

U kování velmi záleží, kde a jak jej budete používat. Levnější nábytkové komponenty (panty, výsuvy, spojovací prvky dílů) mohou dostatečně posloužit u nábytku na míru, který používáte zřídka. Zároveň jsou ekonomicky přijatelné.

Komponenty střední třídy, které často vídáme, jsou čínská značka Strong nebo italská FGV. Jsou ekonomicky přijatelné. Je však férové říci, že více jak 2-5 let bez problémů nejspíš sloužit nebudou.

Co správný dodavatel (ne)dělá

Už z prvního setkání a způsobu komunikace vytušíte, zda před vámi stojí odborník, který je na vaší straně, nebo prodejce, který se snaží za každou cenu protlačit to své. Obává-li se vám ukázat dražší materiály nebo se snaží poukázat na zbytečnost například kvalitního kování, je to signál prodeje za každou cenu. Kvalita a dlouhodobá funkčnost pro něj buď nejsou prioritou, nebo ji nedokáže nabídnout.

Jaké lahůdky vás mohou potkat a jak se jim vyvarovat

Z praxe víme, že nábytek na míru a zejména vestavěné šatní skříně mají některá specifika, která je potřeba si pohlídat.

Posuvné dveře

Vestavěná skříň s posuvnými dveřmi je zárukou snadného užívání i udržování. Na čem si opravdu dejte záležet je výběr mechanismu posuvných dveří.

Většina firem, které „masově“ nabízejí skříně na míru, spolupracuje s dodavateli z Polska nebo z Číny. Bohužel, příznivá cena je vykoupená nižší kvalitou výrobku. Poznáte to jednoduše. Když otevíráte posuvné dveře, rámy se prohýbají, při posouvání vydávají „rachtavé“ zvuky. Vodící kolečka ztrácejí přímou cestu již po několika letech a zadrhávají se.

Chcete-li funkční nábytek s pěkným designem, zapomeňte na výše zmíněnou skupinu nábytku. Současné trendy s ní nepočítají. Jedná se totiž o levné kopie kvalitních výrobců, kteří reagují na aktuální potřeby spotřebitele a usnadňují mu život. Jejich výrobky mají nadčasový vzhled a perfektní funkčnost je samozřejmostí.

Takový přístup ladí s filozofií Woodface, a proto používáme pouze komponenty nejvyšší kvality od německé společnosti Raumplus. Design dveří je čistý, moderní a nadčasový. Kvalita posuvných systémů je bezkonkurenční.

Součástí standardních služeb Woodface je dlouholetý pozáruční servis. Obrací se na nás zákazníci s požadavkem na kontrolu a seřízení posuvných dveří i po 20-25 letech. Díky kvalitním kolečkům při servisní prohlídce odstraníme pouze namotané vlasy, či chlupy ze srsti domácích mazlíčků. Jiné servisní práce prakticky neevidujeme.

Kvalita kování

Používání komponent střední a nižší třídy s sebou časem nese řadu drobných problémů. Sice ušetříte, ale … Dveřní panty se svěsí a dveře budou víc a víc nakřivo. Výsuvy mohou drhnout a fungovat hůř a hůř. Čela šuplíků též mohou časem být nakřivo a mechanismus Tip on (Push) přestane fungovat. Prostým přitlačením dvířka už neotevřete.

Šikovný pár rukou si s těmito drobnostmi včas poradí a nábytek můžete používat celkem komfortně dál. Jen je dobré o takovém neduhu vědět již při pořizování nábytku a sledovat jeho slabiny.

Pokud ale budete potřebovat nábytek demontovat a znovu sestavit, půjde to těžko a v některých případech vůbec.

Opět z naší praxe, vyplatí se opakovaně použitelné spojovací kování výsuvy a panty značky Blum nebo Hettich.

Chyby a špatná kvalita

Kvalitní nábytek na míru jde ruku v ruce s kvalitním vybavením truhlářského provozu. Právě detaily jako kování, mechanismus posuvných dveří nebo rozčlenění šatní skříně přímo závisí na vybavení dodavatele.

Kvalitní materiál, kvalitní spojovací prvky a kvalitní CNC stroje přinesou komfort a pohodu do vašeho domova.“

Počítačem řízené CNC stroje, které používáme ve Woodface, zaručí precizní provedení. Nábytek budete užívat dlouho a bez poruch či zádrhelů.

Poloprofesionální či dokonce „kutilská kvalita“, která bez přesných strojů vzniká, je uživatelsky nekomfortní, a navíc se finančně a dlouhodobě nevyplatí zejména u spojovacích nábytkových prvků. K čemu vám bude skříňka z kvalitního materiálu, když se špatně otvírá a dovření nesedí?

Klasickým příkladem je spojení komponentů profesionální excentrkonfirmát. . Konfirmát neumožňuje opakovanou montáž. Je to v podstatě jen šroub s hlubším závitem. Jakmile ho jednou „protočíte“, už spoj nefunguje.

Pohlídejte si i kvalitu deskových materiálů. Velmi záleží na hustotě základní desky lamina či dýhy. Pokud se výrobce snaží ušetřit a lisuje desky pod menším tlakem (spotřebuje méně materiálu), není deska tak kompaktní a spojovací kování v ní nedrží.

Kdo někdy montoval sériově vyráběný nábytek z obchodních domů si určitě vzpomene, že opakovaná montáž kování do stejného místa není možná.

Nový nábytek by měl být společníkem, kterého získáváme na celý život, nebo alespoň jeho významnou část. A právě nábytek vyrobený na míru dovede tento požadavek splnit. Než polovičaté řešení, které časem budete opravovat, poraďte se s odborníky a nechte si vyrobit takový nábytek, který vytvoří skutečný domov.

Konzultace ZDARMA přímo u vás doma.
Objednejte si termín telefonicky nebo nám zanechte svůj email a my se vám ozveme.

    Volejte +420 602 408 636